Amnesty International Slovenije vabi na brezplačno usposabljanje za gostitelje_ice omizij pripovedne kavarne, ki bo v soboto, 19. septembra 2026, med 10. in 16. uro v Muzeju sodobne umetnosti (MSUM) v Ljubljani.

Udeleženci bodo spoznali, kako ustvariti varen in vključujoč prostor za pogovor, spodbujati spoštljiv dialog ter ljudem pomagati pri deljenju njihovih zgodb. Usposabljanje bosta vodila aktivista Amnesty Finske Alaa Al Tamimi in Amjad Sher.

Usposabljanje je namenjeno vsem, ki jih zanima povezovanje ljudi skozi zgodbe, še posebej pripadnikom in pripadnicam manjšin, priseljencem in priseljenkam, aktivistom in aktivistkam ter zaposlenim in prostovoljcem v nevladnih organizacijah.

Istega dne ob 18. uri bo v kavarni Slovenskega etnografskega muzeja (SEM) potekala tudi prva pripovedna kavarna, posvečena antirasizmu in diskriminaciji.

Število mest na usposabljanju je omejeno na 15. Prijave so odprte do 11. septembra 2026.

Več informacij in prijavnico najdete na amnesty.si.