S posebnim dogodkom v Mariboru bodo v četrtek, 1. junija 2023, zaključili projekt Digitalni dediščinski inkubator – DDI, kjer so moči združili idrijsko Društvo Idrija 2020, brkinski Zavod Dobra pot in mariborsko Kulturno izobraževalno društvo KIBLA.
Projekt DDI so zasnovali z namenom povezovanja kulturne dediščine in sodobnih digitalnih tehnologij ter podpiranja zanimivih dediščinskih zgodb. Središčna točka projekta je bila vzpostavitev dediščinske spletne platforme Duri, ki se je v dobrem letu razvila v pomemben prostor spoznavanja, povezovanja in podpiranja dediščinskih pobud.
Dogodek "Dan odprtih Duri" bo potekal v četrtek, 1. 6. 2023, v prostorih Kulturno izobraževalnega društva KIBLA na Ulici Kneza Koclja 9 v Mariboru. Z uradnim delom dogodka bodo pričeli ob 18. uri, ko bodo na okrogli mizi predstavili rezultate in učinke projekta ter se ozrli v prihodnost povezovanja kulturne dediščine z digitalnimi tehnologijami.
Več informacij o dogodku najdete na spletni strani Kible.