UNICEF je 7. marca predstavil poročilo z naslovom Napredek za otroke v obdobju Ciljev trajnostnega razvoja. Gre za prvo tematsko poročilo, ki ocenjuje napredek pri uresničevanju omenjenih globalnih ciljev, povezanih z otroki in mladimi.
Poročilo spremlja napredek na petih področjih, povezanih z otrokovimi pravicami: zdravje, šolanje, zaščita pred nasiljem in izkoriščanjem, varno okolje in enake možnosti za razvoj. Obenem razkriva, v kolikšni meri svet zaostaja za uresničevanjem ciljev, kar opredeljuje s številom prikrajšanih.
Po poročanju Unicef Slovenija poročilo opozarja, da 520 milijonov otrok živi v državah, kjer nimajo (nobenih) podatkov o več kot dveh tretjinah kazalnikov, povezanih z otroki, ali pa nimajo zadostnih podatkov za oceno napredka. Zaradi pomanjkanja podatkov milijoni otrok ostajajo »nevidni«, s tem pa spregledani pri ključnih izzivih, kot so zmanjšanje revščine, izboljšanje izobraževanja in zdravstvene oskrbe. To še posebej velja za najbolj ranljive skupine otrok, kot so otroci, ki prihajajo iz revnejših gospodinjstev, živijo na oddaljenih območjih, otroci s posebnimi potrebami, otroci manjšin in otroci migranti.